Konsolosluk resmi sitesi değildir.Almanya Konsolosluğu Resmi Web Sitesi: www.tuerkei.diplo.de’dir. İçeriklerin doğruluğu garanti edilmemektedir. İçerikler bilgilendirme amaçlıdır.

Consultation For The Republic Of Germany
Previous
Next

Almanya Konsolosluğu

Temel görevi; Almanya vatandaşlarının işlemlerini yapmak ve Türkiye’deki görev alanı içinde ikamet eden Türk vatandaşlarından Almanya’ya seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına vize hizmetleri vermek olan Almanya Konsolosluğu kısa süreli vize türünde başvuruları değerlendirerek karar veren kuruluştur. Almanya konsolosluğu vize başvurularına kendisi karar verdiği gibi bu konuda danışmanlık ve vize başvuru merkezlerini de yetkilendirebilir. Alman vatandaşları, Avrupa Birliği vatandaşları ve İsviçre vatandaşları dışında kalan üçüncü ülkelerin vatandaşlarının vize başvurularını kabul eden ve değerlendirerek karar veren Almanya Konsolosluğu Türkiye resmi tatilleri, Almanya resmi bayramları dışındaki günlerde hizmet vermektedir. Vize başvurusu yapacağınız zaman dikkat etmeniz gereken temel kural Almanya Konsolosluğu yetki alanında yer alan illerden birinde ikamet etmek ve tatil günlerine dikkat etmektir. Almanya Konsolosluğu aynı zamanda vize başvurunuz için gerekli olan evrak listesini güncelleyen ve vize başvuru formu ile dilekçeyi temin edebileceğiniz yetkili kuruluştur. Güncel evrak listesini öğrenebileceğiniz, vize ve oturum izinleri konusunda yetkili olan kuruluş olan Almanya Başkonsolosluğu sizlere hizmet vermektedir.

Almanya Konsolosluğu Resmi Web Sitesi: www.tuerkei.diplo.de olup, bu site tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Site içerisindeki yazılı ve görsel materyaller doğru olmayabilir. Bilgilerden doğabilecek yanlışlıklardan sahibi sorumlu tutulamaz. Güncel olmayan bilgiler rastlandığı takdirde Gaziantep Vize sitesine bildirmeniz rica olunur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle hazırlanmıştır. Bu web sitesinde yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette garanti ve taahhüt edilmemektedir.