Kolay Vize Veren Ülkeler

Türkiye’den yurt dışına çıkacak yeşil pasaport, siyah pasaport ve gri pasaport sahipleri için kolay vize veren ülkeler araştırması yapmak gerekmez. Çünkü bu pasaport sahipleri neredeyse 150’den fazla ülkeye vizesiz giriş yapabilmektedir. Ancak bordo pasaport sahiplerinin kolay vize veren ülkeler araştırması yapmadan yurt dışı seyahati gerçekleştirmesi tavsiye edilmemektedir.

Kolay vize veren ülkeler arasında ilk sırada sınır komşusu olan Yunanistan yer alır. Yunanistan çeşitli ada seyahatleri için kolaylıkla Schengen vizesi vermektedir. Schengen vizesi ile de birçok Avrupa ülkesi 180 günde 90 gün şeklinde seyahat edilebilmektedir.

Kolay vize veren ülkeler şu şekilde belirlenmiştir:

 • Yunanistan
 • Slovakya
 • Norveç
 • Macaristan
 • İtalya
 • Portekiz
 • Fransa
 • Küba
 • Bulgaristan
 • Amerika Birleşik Devletleri
 • Meksika

Vize Almak İçin Bankada Ne Kadar Para Olmalı?

Vize evraklarının başlıca belgeleri arasında yer alan finansal belgeler vize onayı açısından önem taşımaktadır. Finansal belgelerin bu kadar çok önem taşımasının sebebi ise seyahat masraflarının yasal bir şekilde karşılanabileceğinin göstergesi olmasından kaynaklıdır.

Vize almak için gerekli evraklardan biri olan banka hesabı dökümünde bir miktar paranın bulunduğunun gösterilmesi gereklidir. Vize almak için gerekli paranın her ülke için değişiklik gösterdiğini söylemek yanlış olmayacaktır. Ancak vize almak için bankada ne kadar para olmalı sorusunun cevabı turistik vizeler için yaklaşık olara 10 bin TL bulundurulması yönündedir.

Fransa Kolay Vize Veriyor Mu?

Fransa kolay vize veriyor mu sorusunun cevabı Schengen vize kurallarına uygun başvuru yapan kişilerin kolaylıkla Fransa vizesi alabileceği şeklindedir. Çünkü Fransa ülkesi Schengen’e üye ve Schengen vizesi kurallarını benimsemiş bir ülkedir. Yeşil pasaport, siyah pasaport ve gri pasaport sahiplerinin Fransa vizesi almaları gerekmezken bordo pasaport sahipleri Fransa seyahatleri için vize almak zorundadır.

Norveç Vize Veriyor Mu?

Norveç doğanın ve yeşilliğin buluştuğu eşsiz manzaralara sahip bir ülkedir. Türk vatandaşlarının çok merak ettiği bu ülke ayrıca yaşam standartları ve eğitim açısından oldukça dillere destandır. Bu yüzden Norveç ziyareti yapmak isteyen Türk vatandaşları Norveç vize veriyor mu sorusunu sormaktadır. Norveç vize vermektedir ancak Norveç vizesinden muaf olunması da söz konusudur.

Norveç vizesi alması gereken kesim umumi pasaport sahibi Türk vatandaşlarıyken Norveç vizesi alma zorunluluğu bulunmayan kesim hususi pasaport, hizmet pasaportu ve diplomatik pasaport sahibi Türk vatandaşlarıdır.

Fransa Vize Ücreti Ne Kadar?

Fransa ülkesi hem mode hem de aşkın şehri olan Paris’e ev sahipliği yapmaktadır. Paris ve Fransa ise yıl içinde ziyaretçiler kabul etmektedir. Ancak Fransa seyahati için bordo pasaport sahiplerinin vize almaları gerekir. Yeşil pasaport, gri pasaport ve siyah pasaport sahipleri ise Fransa vizesi muafiyetine sahiptir.

Fransa vize ücreti ne kadar sorusunun cevabı ise Schengen’e üye olan Fransa için 80 euro vize harcı ödemesi ve 40 euro konsolosluk hizmet bedeli ödemesi yapılmalı şeklindedir.

Amerika Vizesi İçin Bankada Ne Kadar Para Olmalı?

Amerika, Türkiye’den uçak ile yaklaşık 14 saat uzak olan ve birçok kültürden insanı ile bilinen bir ülkedir. Amerika seyahati gerçekleştirecek kişilerin vize alması zorunludur çünkü Amerika-Türkiye arasındaki vize politikasına göre her iki ülke de seyahatler için vize talep etmektedir.

Kolay vize veren ülkeler arasında yer alsa da Amerika için vize alacak Türk vatandaşların oldukça iyi evrak hazırlığı yapması ve amacına yönelik vize türüne başvuruda bulunması gereklidir. Ancak sadece bu hazırlıklar yetmemektedir. Çünkü Amerika vizesi için banka hesabında belirli bir miktar para bulundurulması talep edilir. Amerika vizesi için bankada ne kadar para olmalı sorusunun cevabı ise vize türüne ve seyahat süresine göre değişiklik gösterse de ortalama 7 bin TL ile 10 bin TL aralığında değişmektedir. Ancak eğer Amerika’da konaklama yapacak mekan rezervasyonu yapılmamış veya dönüş bileti alınmamış ise muhakkak bu masraflar için de banka hesabında para yer almalıdır.

Amerika’ya vize lazım mı?

Amerika seyahatleri için Türk vatandaşları vize almak zorundadır.

Norveç vizesi ne zaman çıkar?

Norveç vizesi 15 gün içinde çıkmaktadır.

Fransa’ya vize var mı?

Fransa vizesi bordo pasaport sahipleri için zorunludur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.

Menü
Acil Vize