Almanya Yatırımcı İzni

Almanya’da iş kurmak, şirket ortaklığı yapmak, yatırım yaparak yatırımcı olmak gibi konularda Almanya yatırımcı vizesi almanız gereklidir. Almanya ticari vizesinden farklı olarak verilen ve uzun süreli vize türlerinden biri olan Almanya yatırımcı vizesi için en önemli şart Almanya’ya yatırımcı olarak giriş yapmanızdır. Yatırımcı olabilmek için;

  • Şirket kurmak,
  • Yatırım yapmak,
  • İş ortaklığı kurmak,
  • Hisse sahibi olmak,

Gibi yatırım araçlarından birine sahip olmalı ve bu durumu belgelemelisiniz. Eğer bir şirket satın alma, şirket ortaklığı kurma gibi bir amacınız varsa ilgili şirket tarafından yapılacak yatırımların belgelenmesi gereklidir. Ülkemizde faaliyet gösteren bir firmaya sahipseniz şirketiniz ile ilgili bilgileri de başvuru dosyanızda yer vermeniz gerekiyor.

Almanya yatırımcı vizesi almak için yapacağınız vize başvuruları 10 iş günü içinde değerlendirilecek ve sonuçlandırılacaktır. Yatırımcı vizesi almak için vize başvurunuzu Konsolosluk aracılığı ile yapabilir veya Konsolosluk tarafından yetkilendirilmiş vize danışmanlık firmaları aracılığı ile de yapabilirsiniz. Yatırımcı vizesi için sizden ek belgeler veya mülakat yapılması istenebileceği için değerlendirme süreci uzayabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.

Menü
Acil Vize