Konsolosluk resmi sitesi değildir.Almanya Konsolosluğu Resmi Web Sitesi: www.tuerkei.diplo.de’dir. İçeriklerin doğruluğu garanti edilmemektedir. İçerikler bilgilendirme amaçlıdır.

Consultation For The Republic Of Germany
Previous
Next

Almanya Vizesi Gerekli Evraklar

 

Almanya’ya gitmek için başvuru yapacağınız vize türleri için başvuru dosyanızda evraklarınızın eksiksiz olması gereklidir. Başvuru dosyanızda vize türünüze göre standart olarak bulunması gereken evraklar şu şekildedir.

1 ) Pasaport;10 yıldan daha eski olmayan, dönüş tarihinizden itibaren en az 6 aylık geçerliliği olan, en az 2 adet boş sayfası olan ve yırtılmamış, zedelenmemiş bir pasaporta sahip olmalısınız.

2 ) Daha önce kullandığınız pasaportların asılları

3 ) Çalışıyorsanız çalışmış olduğunuz şirkette aldığınız görevi ve çalıştığınızı gösterir onaylı belge,

4 ) Dönüş tarihinizi kapsayacak şekilde acil tıbbi müdahale poliçesi olan ve 30000 euro teminat kapasiteli seyahat sağlık sigortası,

5 ) Almanya seyahatinizde ikamet edeceğiniz yerin adresini gösteren belge,

6 ) Son 3 aya ait onaylı maaş bordrosu,

7 ) Mali durumunuzu gösterir banka onaylı belgeler,

8 ) Avrupa Birliği kriterlerine göre çekilmiş olan 2 adet biometrik fotoğraf,

9 ) Aile ziyareti, aile birleşimi vizesi için Almanya’dan size gönderilen resmi bir davetiye başvuru dosyanızda yer almalıdır. Satndart belgeler dışında istisnai belgelerde başvuru merkezleri tarafından istenmektedir.

2 Responses

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Almanya Konsolosluğu Resmi Web Sitesi: www.tuerkei.diplo.de olup, bu site tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Site içerisindeki yazılı ve görsel materyaller doğru olmayabilir. Bilgilerden doğabilecek yanlışlıklardan sahibi sorumlu tutulamaz. Güncel olmayan bilgiler rastlandığı takdirde Gaziantep Vize sitesine bildirmeniz rica olunur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle hazırlanmıştır. Bu web sitesinde yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette garanti ve taahhüt edilmemektedir.