Almanya Vizesi 2022

Almanya Vizesi 2022; Almanya Türkiye’den gri, siyah ve bordo pasaport üzerinden vize talep etmektedir. Yeşil pasaport için Almanya vizesi 2022 yılındaki düzenlemeler gereğince, 3 aylık ve 6 aylık vize alınmasını koşulları arasında sunmuştur. C tipi 90 günlük vize hakkı ve D tipi 180 günlük vize talepleri Almanya konsolosluğundan randevu alınarak, belirlenen evrak listesi eksiksiz verilerek vize alınması mümkündür.

Almanya Vizesi Gerekli Evraklar 2022

Almanya Schengen vize prosedürü gereğince, vize almak isteyen adayın, şahsı bilgileri, yurtdışına çıkma hakkı ve finansal durumu üzerine belgeler talep etmektedir. Çalışan, öğrenci, emekli, işsiz ve aile birleşimi nedeniyle göç edecek olan adayların, Avrupa ülkelerine geçiş yapabilmesi için Almanya vizesi gerekli evraklar 2022 prosedürüne göre düzenlenmiş, eksiksiz olarak konsolosluğa teslim edilmiş olmalıdır. Almanya vizesi 2022 başvuru formu doldurularak, ‘’Almanca dilinde’’ konsolosluğa ıslak imzalı bir şekilde verilmelidir. Hizmet, eğitim, çalışan ve turistik vize prosedüründe ek belgeler talep edilebilmektedir. Berlin, Düseldorf, Hamburg ve Köln bölgelerine gidecek olan adayların konsolosluğa gidiş nedenlerini belirterek, Almanya’nın hangi bölgesinde ne amaçla bulunduklarını bildirmeleri gerekmektedir.

Almanya Vize Evrak Listesi;

 • Almanya vizesi için 10 yıl içinde çıkarılmış, en az 2 sayfası boş pasaportunuz olmalıdır.
 • 2 adet biyometrik fotoğrafımızı yeni çıkarmış olmanız gerekmektedir.
 • Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği, nüfus cüzdanı ve fotokopisiyle verilmelidir.
 • Seyahat planı, masrafları ve rezervasyon belgeleri evrak listesinde bulunmalıdır.
 • Adayın meslek belgesi, SGK ve hesap dokümanı verilmelidir.
 • Çalışma, eğitim, ticaret ve aile birleşimi vizelerine göre gerekli olan evraklar ‘’ek evrak’’ olarak talep edilmektedir.

Almanya Aile Birleşimi Gerekli Evraklar

Almanya aile birleşimi için finansal durumun en az iki kişiyi geçindirebilecek düzeyde olmasını, ikamet adresinin iki kişinin kalabileceği oda sayısına sahip olmasını talep etmektedir. Aile birleşimi nedeniyle göç edecek olan adayların, nüfus kayıt örneği, pasaportu, Almanya’da bulunan eşin veya partnerin gelir ve giderini gösteren hesap dokümanı da konsolosluğa teslim edilmelidir.

Almanya aile birleşimi gerekli evraklar, pasaportun aslı ve fotokopisi, 2 adet biyometrik fotoğraf, gidiş uçak bileti, ikamet edilecek adresin kira sözleşmesi, seyahat masrafları, sağlık sigortası teminatı, aile birleşimi vize harç bedeli ve seyahat amacını açıklayan dilekçe ve formun Almanya konsolosluğuna teslim edilmesi şartlarını barındırmaktadır. Almanya’ya gidecek aile fertlerinin dil yeterliliği ve kültürel yeterliliği üzerine gerekli belgeler alması, mülakata girmesi de Almanya schengen vize prosedürü ve şartları arasındadır.

Almanya Çalışma Vizesi Gerekli Evraklar

Almanya çalışma vizesi gerekli evrak düzenlemelerinde, Almanya’da çalışacak olan adayın işverenle arasındaki sözleşmeyi belge olarak kullanmasına izin verir. Özellikle sözleşme imzalandıysa ve çalışma şartları belirlendiyse çalışma vizesi almak çok daha kolay olacaktır. Almanya çalışma vizesi gerekli evraklar arasında SGK  dokümanı ve 3 aylık hesap dokümanı talep edilmektedir. Almanya’da ikamet edilecek adres, gidilecek bölge ve Almanya çalışma ile oturma izni de çalışma vizesi aldıktan sonra göçmenler bürosu üzerinden yapılması gereken diğer uygulamalardır.

Almanya vizesi 2022 prosedürü gereğince, Almanya’ya çalışmak için gidecek olan adayın sağlık sigortası teminatı ödemesi, pasaportunun en az 2 sayfasının boş olması ve Almanya’da kalacağı süre içinde geçimini gelir gider hesabı üzerinden gerçekleştireceğini garantilemesi gerekmektedir. Örneğin 1000 Euro kazanan bir çalışanın 900 Euro olan bir evde ikamet etmesi gelir gider hesapsızlığına denk düşeceği için çalışma vizesi iptal edilebilir. İkamet edilecek adres ve aylık gelir üzerinden de düzenlemeler dikkate alınmalıdır.

Almanya Öğrenci Vizesi Gerekli Evraklar

Almanya vizesi 2022 yılında Almanya’da öğrenim görecek adayların, üniversite onay belgesi ve evrak listesinin tamamıyla birlikte konsolosluğa başvuru yapması gerekmektedir. Almanya konsolosluğundan randevu alarak, ikamet adresi, öğrenci belgesi, Almanya’da bulunan üniversite onay belgesi ve 10 yıl içinde çıkarılmış 2 sayfası boş pasaport ile başvuru yapılması Schengen vize anlaşmaları prosedürü gereğince şart koşulmuştur.

Almanya öğrenci vizesi evrak listesi;

 • Öğrencinin Almanya’da kalacağı süre ve ikamet edeceği adres üzerine belgelerinin tam olması gerekmektedir.
 • SGK belgesi ve sigorta teminatı 30.000 Euro olarak ödenmelidir.
 • Öğrencinin tam vukuatlı nüfus kayıt örneği, sabıka kaydı ve temiz sicil kaydının bulunması şartları bulunmaktadır.
 • Hibe, burs ve finansal destek alınacak kurum veya kişinin onay belgesi de evrak listesine ek olarak konulmalıdır.
 • 2 biyometrik fotoğraf ve nüfus cüzdanı fotokopisi bulunmalıdır.

Almanya vize talepleriniz için konsolosluğun ek olarak talep ettiği bütün belgelerin eksiksiz teslim edilmesi şartları dikkate alınmalıdır. Özellikle konsolosluğa Almanya vizesi 2022 prosedürüne uygun harç bedelinin ödenmesi ve 3 aylık hesap dokümanıyla, rezervasyon belgeleri de verilmelidir.

Almanya Vizesi Ücreti 2022

Almanya vizesi ücreti 2022 enflasyon değerleri ve Türkiye Almanya arasındaki döviz politikalarına göre değişiklik gösterebilmektedir. Almanya’ya gidecek her vatandaşın, konsolosluğun anlaşmalı olduğu banka ve veznelerden harç bedelini kişi başına düşecek değer üzerinden ödemesi şartı bulunmaktadır. Vize harç bedeli her yıl değişiklik gösterebilmektedir.

Almanya vizesi 2022 harç bedeli olarak ödenmesi gereken tutar 80 Euro ile 90 Euro arasında değişebilir. 6 yaş ile 12 yaş arasındaki çocuklar için ödenecek tutar yetişkin vize harç bedelinin yarı bedelidir. 0 ile 6 yaş arasındaki çocuklara vize harç bedeli ödenmemekle birlikte, başvuru sahibi kişinin çocuklar için muhafakatname alması gerekmektedir.

Almanya Vizesi Aile Birleşimi 2022

Almanya vizesi aile birleşimi 2022 prosedürüne göre, Almanya’ya göç edecek olan aile fertlerinin Türkiye’den ayrılmalarına engel olacak herhangi bir durumun söz konusu olmaması gerekmektedir. Dava olması, deport kararının bulunması gibi durumlar göz önünde bulundurularak başvuru yapılmalıdır.  Almanya vizesi 2022 düzenlemelerinde evrakların eksiksiz olması, mali durum değerlendirmesinin Almanya hükümetine göre yapılması şartları dikkate alınmalıdır.

Aile kişi sayısına göre, gelir grubunun değerlendirilmesi ve ailede çalışan sayısına göre geçim kaynağının bulunması durumları da değerlendirilir. Almanya aile birleşimi için konsolosluk üzerinden başvuru formunun eksiksiz doldurulması ve şartların evrak listesiyle birlikte eksiksiz yerine getirilmesi ret kararının çıkmaması için önemlidir.

Almanya Çalışma Vizesi 2022

Almanya çalışma vizesi 2022 başvuru işlemleri için konsolosluktan randevu alınmalıdır. Vize harç bedelinin ödenmesi ve işverenle aranızda olan sözleşmenin ıslak imzalı ve kaşeli olarak konsolosluğa aslının ve fotokopisinin teslim edilmesi şartları bulunur. Almanya vizesi 2022 vize işlemleri için rezervasyon belgesi, ikametgah adresi ve SGK hizmet dokümanı alınmalıdır. Nüfus kayıt örneği, ikametgah adresi ve SGK dokümanı belgeleri E devlet üzerinden alınabilir.

Almanya Eğitim & Erasmus Vizesi 2022

Avrupa Birliği Üniversitesi Öğrenci Değişim Programı olarak Erasmus başvurusu onaylandıktan sonra adayın Almanya konsolosluğu üzerinden ulusal vize başvuru formunu doldurması gerekmektedir. Dil yeterliliği ve eğitim belgelerini ispatlayan belgelerle birlikte Almanya eğitim ve Erasmus vizesi 2022 prosedürünü yerine getirerek Almanya’ya gitmeye hak kazanacaktır.

Almanya Vizesi Başvuru Merkezleri için tıklayınız; https://www.eraytur.com/almanya-vizesi-basvuru-merkezleri/

Almanya Vize İşlemleri Açıldı Mı?

Almanya vize işlemleri için konsolosluktan randevu alabilirsiniz. Türkiye ile Almanya vize işlemleri devam etmektedir.

Almanya Vize İşlemleri Ne Zamana Başlıyor?

Almana vize işlemleri 2021 yılının Haziran ayından sonraki evrede, konsolosluğun duyurusuyla yeniden işleme alınmıştır.

Alman Konsolosluğu Vize Veriyor Mu?

Türkiye’den yapılan başvuru işlemleri Alman konsolosluğu üzerinden yürütülmektedir. Randevu alınarak Almanya’ya vize alınabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.

Menü
Acil Vize