Konsolosluk resmi sitesi değildir.Almanya Konsolosluğu Resmi Web Sitesi: www.tuerkei.diplo.de’dir. İçeriklerin doğruluğu garanti edilmemektedir. İçerikler bilgilendirme amaçlıdır.

Consultation For The Republic Of Germany
Previous
Next

Almanya Turistik Vize

 

Almanya’ya turistik amaçlı olarak gitmek isteyenlerin almak zorunda oldukları Almanya turistik vizesi C tipi bir vize olup kısa süreli vize türleri içinde yer almaktadır. Schengen vizesi olanlar, Avrupa Birliği vatandaşı olanlar, yeşil pasaporta sahip olanlar dışındakilerin almak zorunda olduğu turistik vizesi kısa süreli shengen vizesi olarak alınmaktadır. Almanya turistik vizesi 90 güne kadar olarak verilen ve maksimum 90 gün konaklama imkanı sağlayan bir vize türüdür. Turistik vize alan kişiler 90 gün boyunca tekrar Almanya’ya seyahat etmek istediklerinde vize başvurusu yapmadan Almanya’ya giriş yapabilirler.

 Avrupa Birliği ülkesi olan Almanya turistik vizesi almak için Türkiye’de bulunan Almanya temsilcilikleri ve yetkili vize başvuru merkezleri aracılığı ile başvuru yapabiliyorsunuz. Vize almak için sizden istenilen belgeler ile birlikte başvuru yaparak vize alabiliyorsunuz. 12 yaş altı çocuklar vize başvuru ücretinden muaf tutuluyorlar. Almanya turistik vize başvurusu yaptığınızda 22 iş günü içinde değerlendirilerek sonucu size posta yolu ile sonuç bildiriliyor. Olası bir durumda sizden ek belge istenebileceği için değerlendire süreci uzayabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Almanya Konsolosluğu Resmi Web Sitesi: www.tuerkei.diplo.de olup, bu site tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Site içerisindeki yazılı ve görsel materyaller doğru olmayabilir. Bilgilerden doğabilecek yanlışlıklardan sahibi sorumlu tutulamaz. Güncel olmayan bilgiler rastlandığı takdirde Gaziantep Vize sitesine bildirmeniz rica olunur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle hazırlanmıştır. Bu web sitesinde yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette garanti ve taahhüt edilmemektedir.