Konsolosluk resmi sitesi değildir.Almanya Konsolosluğu Resmi Web Sitesi: www.tuerkei.diplo.de’dir. İçeriklerin doğruluğu garanti edilmemektedir. İçerikler bilgilendirme amaçlıdır.

Consultation For The Republic Of Germany
Previous
Next

Almanya Transit Vize

 

Yurt dışında Almanya dışında üçüncü bir ülkeye gidecekseniz ve Almanya sınırları içinde kısa süreliğine transit geçiş yapacaksanız almanız gereken Almanya transit vizesi transit geçişler için alınması gereken bir vize türüdür. Vize alırken gideceğiniz üçüncü ülke ile ilgili bilgileri, bu ülke için aldığınız vizeyi, gidiş ve dönüş tarihlerinizi, uçak biletlerinizi başvuru belgeleri arasında sunmanız gerekiyor. Transit vize başvurusu yaparken Almanya Konsolosluğu ve Almanya temsilciliklerini tercih edebileceğiniz gibi Konsolosluk tarafından yetkilendirilmiş olan vize başvuru merkezlerini de tercih edebilirsiniz.  Almanya transit vize başvurusu yaparken Almanya sınırları içinde yer alacağınız için seyahat sağlık sigortası yaptırmanız, Avrupa Birliği kriterlerine göre vize başvurusu yapmanız gereklidir.

Almanya transit vize başvurusu yaparken, kişisel bilgilerinizi, iş bilgilerinizi ve finans bilgilerinizi eksiksiz bir şekilde başvuru dosyasında sunmanız gereklidir. Gideceğiniz ülkenin uluslararası alanda uçuş yasağının olmaması, size vize vermiş olması ve vize bilgileriniz başvuru dosyanızda yer almalıdır. Bu kriterleri karşıladığınız takdirde transit vize başvurunuz 1 iş günü içinde sonuçlandırılmaktadır.

One Response

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Almanya Konsolosluğu Resmi Web Sitesi: www.tuerkei.diplo.de olup, bu site tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Site içerisindeki yazılı ve görsel materyaller doğru olmayabilir. Bilgilerden doğabilecek yanlışlıklardan sahibi sorumlu tutulamaz. Güncel olmayan bilgiler rastlandığı takdirde Gaziantep Vize sitesine bildirmeniz rica olunur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle hazırlanmıştır. Bu web sitesinde yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette garanti ve taahhüt edilmemektedir.