Almanya Ankara Büyükelçiliği’ne bağlı olarak hizmet veren Almanya Trabzon Fahri Konsolosluğu, Trabzon ile birlikte Bayburt, Artvin, Rize, Erzincan, Giresun, Gümüşhane illerinden sorumludur.

 

Yetki alanında yer alan illerde ikamet eden vatandaşlar için fahri konsolosluk hizmetleri veren Almanya Trabzon Fahri Konsolosluğu, vize ve oturum izni konusunda yetkili olmayıp sadece Alman vatandaşları için resmi işlemlerin yapılması, vatandaşlık hizmetlerinin verilmesi, Türkiye Cumhuriyeti ile temsilcilik işlemlerinin yürütülmesinden sorumludur.

 

Resmi tatiller ve Almanya Resmi bayramları dışındaki günlerde hizmet veren Almanya Trabzon Fahri Konsolosluğu Pazartesi – Cuma günlerinde 09:00 – 17:00 saatleri arasında vatandaşlara hizmet vermektedir. Vize konularında yetkisi olmayan, Alman vatandaşlarına vatandaşlık hizmetleri sunan, resmi belge tasdik hizmetleri veren Almanya Trabzon Fahri Konsolosluğu Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için biometrik izlerin alınması konusunda hizmet veriyor.

 

Gazipaşa Caddesi, Saruhan İşhanı, Kat:1 TRABZON adresinde hizmet veren Almanya Trabzon Fahri Konsolosluğu hafta içi çalışma günlerinde sizlere hizmet veriyor. İhsan Alioğlu, Almanya Trabzon Fahri Konsolosu olarak aktif bir şekilde görev yapmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.

Menü
Acil Vize