Konsolosluk resmi sitesi değildir.Almanya Konsolosluğu Resmi Web Sitesi: www.tuerkei.diplo.de’dir. İçeriklerin doğruluğu garanti edilmemektedir. İçerikler bilgilendirme amaçlıdır.

Consultation For The Republic Of Germany
Previous
Next

Almanya Ticari Vize

Almanya’ya ticari amaçlar için seyahat edecek olan Türk vatandaşlarının alması zorunlu olan Almanya ticari vizesi, hususi pasaporta sahip olan kişilerin alması gereken bir vize türüdür. Ticari vize başvurusu yaparken Almanya’da faaliyet gösteren firma, kurum, kuruluş tarafından size gönderilmiş olan davetiye esas alınarak vize başvurunu değerlendirilir. Almanya vize başvurusu yaparken adınıza gönderilen davetiye ile birlikte başvuru dosyanızda yer alması gereken evrakların eksiksiz olması, uçak biletinizin davetiye ile aynı tarihlere alınmış olması gereklidir.

Almanya ticari vize başvurusu yaparken seyahat sağlık sigortası yaptırmış olmanız, biometrik iz vermiş olmanız gereklidir. Vize evraklarınızı topladıktan sonra ilgili vize merkezleri ve Almanya temsilcilikleri ile iletişime geçerek başvurunuzu yapabilirsiniz. Ticari vize kapsamında; iş görüşmeleri, fuar ve kongre katılım,  ortaklık anlaşmaları, şirket satın alma veya şirket kurma gibi amaçlar için verilmektedir. Bu amaçlar için Almanya’ya seyahat edecekseniz Almanya ticari vize başvurusunda bulunmalı ve vize almalısınız. Vize başvuru değerlendirme süresi ortalama olarak 22 iş günü olarak belirtilmiş olsa da ek bir belge istenmesi durumunda süreç uzayabilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Almanya Konsolosluğu Resmi Web Sitesi: www.tuerkei.diplo.de olup, bu site tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Site içerisindeki yazılı ve görsel materyaller doğru olmayabilir. Bilgilerden doğabilecek yanlışlıklardan sahibi sorumlu tutulamaz. Güncel olmayan bilgiler rastlandığı takdirde Gaziantep Vize sitesine bildirmeniz rica olunur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle hazırlanmıştır. Bu web sitesinde yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette garanti ve taahhüt edilmemektedir.