Konsolosluk resmi sitesi değildir.Almanya Konsolosluğu Resmi Web Sitesi: www.tuerkei.diplo.de’dir. İçeriklerin doğruluğu garanti edilmemektedir. İçerikler bilgilendirme amaçlıdır.

Consultation For The Republic Of Germany
Previous
Next

Almanya Oturum İzni

Avrupa Birliği ve İsviçre vatandaşları dışındaki üçüncü ülke vatandaşlarının Almanya’da ikamet edebilmek için almaları gereken Almanya oturum izni, yaşadığınız şehirdeki veya bölgedeki  yabancılar dairesi ile iletişime geçip başvuru yaparak alınmaktadır. Yabancılar dairesi, oturum izni ve çalışma izni konusunda tek yetkili mercidir. Oturum izni başvurusu yapan kişilerin Almanya kamu güvenliğine ve kamu düzenine karşı herhangi bir suç işlememiş ve düzen bozacak olaylara karışmamış olması temel faktördür. Başvuru yapan kişinin iş durumu, gelir durumu, Almanca dil bilgisi, topluma uyumu ve hukuklara karşı saygısı gibi konular değerlendirilmektedir.

Almanya oturum izni almak için basit düzeyde kendinizi ifade edecek kadar Almanca bilmeniz, Almanya uyum kursuna katılarak kursu başarılı bir şekilde tamamlamış olmak, okul diploması veya sertifikaya sahip olması, izin başvurunda bulunan kişilerin ve aile bireylerinin geçimini sağlayacak kadar gelir elde ediyor olması gibi etkenler dikkate alınmaktadır. Almanya oturum izni almak için üçüncü ülke vatandaşı olmak, Avrupa Birliği mavi kartına sahip olmama gibi özelliklere sahip olmanız gerekiyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Almanya Konsolosluğu Resmi Web Sitesi: www.tuerkei.diplo.de olup, bu site tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Site içerisindeki yazılı ve görsel materyaller doğru olmayabilir. Bilgilerden doğabilecek yanlışlıklardan sahibi sorumlu tutulamaz. Güncel olmayan bilgiler rastlandığı takdirde Gaziantep Vize sitesine bildirmeniz rica olunur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle hazırlanmıştır. Bu web sitesinde yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette garanti ve taahhüt edilmemektedir.