Almanya Konsolosluğu Antalya

İzmir Başkonsolosluğuna bağlı olarak çalışan Almanya Antalya Konsolosluğu Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için; vize işlemleri, oturum izni işlemleri, aile birleşim vizesi işlemleri gibi konularında sizlere hizmet vermiyor.

 

Sadece diplomatik temsilcilik görevi bulunan Almanya Antalya Konsolosluğu, vize ve oturum izni için İzmir Başkonsolosluğuna sizleri yönlendiriyor.

 

Almanya vatandaşı olanlar için belge tasdiki, pasaport hizmetleri, vatandaşlık belgesi ve vatandaşlık hizmetleri vermekle sorumlu olan Almanya Antalya Konsolosluğu Türkiye’deki yaşamınızı kolaylaştırmak ile yükümlüdür.

 

Yetki alanı olan Burdur, Isparta, Antalya şehirlerinde yaşayan Almanya vatandaşlarından sorumlu olan konsolosluk seyahat amacı ile bu illere gelen Alman vatandaşlarına da hizmet vermekle yükümlüdür.

 

Almanya Antalya Konsolosluğu, Alman vatandaşları için vatandaşlık hizmetlerinin yanı sıra Federal Almanya Cumhuriyeti adına diplomatik temsilcilik hizmeti vermek ile yükümlüdür.

 

Türkiye Cumhuriyeti resmi kurumları ile ilişkilerin bölgesel olarak yürütülmesi, Alman vatandaşları için vatandaşlık hizmetlerinin verilmesi gibi hizmetler veren Almanya Antalya Konsolosluğu, resmi tatil günleri, resmi bayramlar dışında haftanın belirli günleri vatandaşlara hizmet vermekte olup, 08:00 – 16: 30 saatleri arasında çalışmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.

Menü
Acil Vize