Konsolosluk resmi sitesi değildir.Almanya Konsolosluğu Resmi Web Sitesi: www.tuerkei.diplo.de’dir. İçeriklerin doğruluğu garanti edilmemektedir. İçerikler bilgilendirme amaçlıdır.

Consultation For The Republic Of Germany
Previous
Next

Almanya Kayseri Fahri Konsolosluğu

Almanya Hükümeti, ticari faaliyetlerin fazla olduğu şehirlere veya bölgelere fahri konsolosluklar açarak ticari işlemlerin ve Almanya vatandaşlarının vatandaşlık hizmetlerinin daha iyi yürütülmesi için fahri konsolosluklar açmaktadır.

 

Temsil etiği Almanya hükümeti ile Türkiye Cumhuriyeti resmi kurumları ve ticari kurumları arasındaki iletişimi ve işlemleri yürütülmesini sağlamakla görevli olan Almanya Kayseri Fahri Konsolosluğu, Aksaray, Kayseri, Niğde, Sivas, Malatya, Yozgat, Tokat ve Kayseri  illerinden sorumludur.

 

Sorumluluk alanında yer alan iller için fahri konsolosluk hizmetlerini yürütmek ile görevli olan ve Federal Almanya Cumhuriyeti temsilcilik görevi vardır.

 

Vize işlemleri ve oturum izni işlemleri konusunda yetkisi bulunmayan Almanya Kayseri Fahri Konsolosluğu, sadece temsilcilik ve Türkiye ile Almanya arasındaki ticari faaliyetlerin sağlıklı ve başarılı bir şekilde yürütülmesi ve işlemlerin hızlandırılması için yerine getirilmesi gereken işlemler konusunda yetkilidir.

 

Almanya Kayseri Fahri Konsolosluğu merkezi olarak Kayseri’de Organize Sanayi Bölgesi, Fatih Sultan Mehmet Bulvarı No: 270, İnecik / Melikgazi / Kayseri adresinde faaliyet göstermekte olup resmi tatiller dışında hizmet vermektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Almanya Konsolosluğu Resmi Web Sitesi: www.tuerkei.diplo.de olup, bu site tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Site içerisindeki yazılı ve görsel materyaller doğru olmayabilir. Bilgilerden doğabilecek yanlışlıklardan sahibi sorumlu tutulamaz. Güncel olmayan bilgiler rastlandığı takdirde Gaziantep Vize sitesine bildirmeniz rica olunur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle hazırlanmıştır. Bu web sitesinde yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette garanti ve taahhüt edilmemektedir.