Konsolosluk resmi sitesi değildir.Almanya Konsolosluğu Resmi Web Sitesi: www.tuerkei.diplo.de’dir. İçeriklerin doğruluğu garanti edilmemektedir. İçerikler bilgilendirme amaçlıdır.

Consultation For The Republic Of Germany
Previous
Next

Almanya İzmir Başkonsolosluğu

Almanya Büyükelçiliği dışında vize başvuru işlemlerinin yapıldığı ve değerlendirildiği kuruluş olan Almanya İzmir Başkonsolosluğu İzmir başta olmak üzere yetki alanı içinde kalan illerde ikamet eden ve Almanya’ya seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına hizmet vermektedir. Burdur, Afyonkarahisar, Manisa, Aydın, Denizli, Muğla, Isparta, Antalya, İzmir, Kütahya, ve  Uşak şehirlerinde ikamet eden Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına hizmet veren Almanya İzmir Başkonsolosluğu pazartesi ve Perşembe  saat 08:00 – 16:30, Cuma günleri ise 08:00 – 16:30 saatleri arasında  vize işlemleri konusunda hizmet vermektedir.

 

Çalışma saatleri ise Temmuz ve Ağustos aylarında 08:00 – 13: 30 saatlerinde hizmet vermektedir. Almanya resmi bayramları ve Türkiye Cumhuriyeti resmi bayramları, hafta sonu tatilleri ve özel tatil günleri dışında hizmet veren Almanya İzmir Başkonsolosluğu Almanya’nın ülkemizdeki üç başkonsolosluğundan biridir.

 

Almanya ve Türkiye arasındaki ekonomik, kültürel, politik ilişkilerin yürütülmesinden sorumlu olan Almanya İzmir Başkonsolosluğu vize ve pasaport işlemlerinde tam yetkili kurumlardan biri olduğu için İzmir ve bölgesindeki illere vize hizmetleri sunuyor. Almanya çalışma izni ve oturum izni gibi konularda da hizmet alabildiğiniz Almanya İzmir Başkonsolosluğu dış temsilcilik görevine sahiptir.

https://almanyavizemerkezi.gen.tr/almanya-konsoloslugu-antalya

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Almanya Konsolosluğu Resmi Web Sitesi: www.tuerkei.diplo.de olup, bu site tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Site içerisindeki yazılı ve görsel materyaller doğru olmayabilir. Bilgilerden doğabilecek yanlışlıklardan sahibi sorumlu tutulamaz. Güncel olmayan bilgiler rastlandığı takdirde Gaziantep Vize sitesine bildirmeniz rica olunur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle hazırlanmıştır. Bu web sitesinde yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette garanti ve taahhüt edilmemektedir.