Konsolosluk resmi sitesi değildir.Almanya Konsolosluğu Resmi Web Sitesi: www.tuerkei.diplo.de’dir. İçeriklerin doğruluğu garanti edilmemektedir. İçerikler bilgilendirme amaçlıdır.

Consultation For The Republic Of Germany
Previous
Next

Almanya Erasmus Vizesi

Eğitim amaçlı olarak Almanya’ya gitmek istiyorsanız ve Erasmus kapsamında anlaşmalı bir okulda eğitim alacaksanız Almanya erasmus vizesi almanız gereklidir. Erasmus vizesi başvurusu yaparken; kendi okulunuzdan öğrenci olduğunuza dair belge, öğrencisi olduğunuz okulun Erasmus ofisi tarafından verilmiş kabul belgesi, kabul edildiğiniz okul tarafından adınıza gönderilmiş olan okula kabul belgesi, yabancı dil bilginizi gösteren yabancı dil seviye bilgisi gibi belgeleri sunmanız gereklidir. Erasmus vizesi almak isteyen kişi 18 yaşından küçük ise anne ve babasının imzalamış olduğu izin belgesinin vize başvuru dosyasında olması gereklidir.

Almanya erasmus vizesine başvuru yapacak olan kişiler Almanya Konsolosluğu veya ülkemizde yer alan Almanya temsilciliklerine yapılabileceği gibi Konsolosluk tarafından yetkilendirilmiş olan vize başvuru merkezleri ve vize danışmanlık merkezleri aracılığı ile de yapılabilir. Eğitim vizesi kapsamında yer alan ve uzun süreli vize olarak verilen Erasmus vize eğitim süresine göre maksimum 1 yıl olarak verilmekte olup sürenin bitiminden sonra uzatılması için başvuru yapılarak vize uzatılabilmektedir. Almanya erasmus vize değerlendirme süreci 22 iş günü sürdüğü için gidiş tarihinizden önce başvuru yapmanız gereklidir

 

One Response

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Almanya Konsolosluğu Resmi Web Sitesi: www.tuerkei.diplo.de olup, bu site tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Site içerisindeki yazılı ve görsel materyaller doğru olmayabilir. Bilgilerden doğabilecek yanlışlıklardan sahibi sorumlu tutulamaz. Güncel olmayan bilgiler rastlandığı takdirde Gaziantep Vize sitesine bildirmeniz rica olunur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle hazırlanmıştır. Bu web sitesinde yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette garanti ve taahhüt edilmemektedir.