Konsolosluk resmi sitesi değildir.Almanya Konsolosluğu Resmi Web Sitesi: www.tuerkei.diplo.de’dir. İçeriklerin doğruluğu garanti edilmemektedir. İçerikler bilgilendirme amaçlıdır.

Consultation For The Republic Of Germany
Previous
Next

Almanya Edirne Fahri Konsolosluğu

İzmir Fahri Başkonsolosluğu dışında kalan ve bölgede yer alan illerden sorumlu olan Almanya Edirne Fahri Konsolosluğu Almanya vizesi ve Almanya Konsolosluk işlemleri yetkili olan fahri konsolosluktur.

 

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, üçüncü ülke vatandaşları için vize hizmetleri veren Almanya Edirne Fahri Konsolosluğu, İstanbul Konsolosluğu’na bağlı olarak hizmet veren, Alman vatandaşı olup Türkiye’de oturum iznine sahip olan vatandaşların evlenme ve boşanma işlemlerine bakmakla sorumludur.

 

 

Vize işlemleri dışında Almanya temsilciliği görevi bulunan ve Türkiye Cumhuriyeti ile diplomatik işlemlerin yürütülmesinden sorumlu olan Almanya Edirne Fahri Konsolosluğu Almanya vatandaşları için belge tasdik etme görevine de sahiptir.

 

Edirne, Tekirdağ, Kırklareli illerinden sorumlu olan ve bu illerde yaşayan Almanya vatandaşları ile Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına hizmet veren Almanya Edirne Fahri Konsolosluğu hafta içi çalışma günleri olan pazartesi – Cuma günleri arasında 09:00 – 17:00 saatleri arasında hizmet vermektedir.

 

Almanya resmi bayramları ve Türkiye resmi tatilleri dışında hizmet veren Almanya Edirne Fahri Konsolosluğu Balıkpazarı Cad. Of Sitesi C Blok D. 2 22020 Kaleiçi -Edirne hizmet vermektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Almanya Konsolosluğu Resmi Web Sitesi: www.tuerkei.diplo.de olup, bu site tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Site içerisindeki yazılı ve görsel materyaller doğru olmayabilir. Bilgilerden doğabilecek yanlışlıklardan sahibi sorumlu tutulamaz. Güncel olmayan bilgiler rastlandığı takdirde Gaziantep Vize sitesine bildirmeniz rica olunur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle hazırlanmıştır. Bu web sitesinde yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette garanti ve taahhüt edilmemektedir.