Konsolosluk resmi sitesi değildir.Almanya Konsolosluğu Resmi Web Sitesi: www.tuerkei.diplo.de’dir. İçeriklerin doğruluğu garanti edilmemektedir. İçerikler bilgilendirme amaçlıdır.

Consultation For The Republic Of Germany
Previous
Next

Almanya Çalışma Vizesi            

Almanya’ya işçi olarak, çalışmak amacı ile gidecekseniz Almanya çalışma izni almanız gereklidir. Çalışma izni; Almanya’da size geçici oturum izni sağladığı gibi çalışma izni de sağlar. Türkiye’de Almanya’ya çalışma için gidecekseniz vize başvurusu yapmadan önce çalışacağınız şirket tarafından adınıza resmi makamlara başvuru yapılmalıdır. Sizin, şirket bünyesinde çalışacağınızı, ikamet edeceğiniz yerin adresi, sözleşmenizin fotokopisi gibi evrakları ilgili makamlara sunarak çalışma izni çıkarılmalıdır.

Almanya çalışma izni için Almanya Konsolosluğu veya Almanya Büyükelçiliği tarafından verilen bir çalışma vizesi türüdür. Bu nedenle Almanya’da çalışacağınız firma veya şirket sizin adınıza bu kurumlara başvuru yapmalıdır. Çalışma izni vizesi için Almanya’da resmi olarak faaliyet gösteren bir firma ile anlaşma yapmış olmanız ve iş akdi imzalamış olmanız gereklidir. Anlaşma yaptığınız firmanın Almanya sicilinin temiz olması, iş ilanının Almanya Çalışma Ajansı üzerinden açmış olması gibi önemli konuları yerine getirmiş olması gereklidir. Ayrıca çalışacağınız sektör üzerine almış olduğunuz diplomalar, sertifikalar ve ustalık belgeleri de başvuru dosyanızda yer alması gereken önemli evraklardır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Almanya Konsolosluğu Resmi Web Sitesi: www.tuerkei.diplo.de olup, bu site tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Site içerisindeki yazılı ve görsel materyaller doğru olmayabilir. Bilgilerden doğabilecek yanlışlıklardan sahibi sorumlu tutulamaz. Güncel olmayan bilgiler rastlandığı takdirde Gaziantep Vize sitesine bildirmeniz rica olunur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle hazırlanmıştır. Bu web sitesinde yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette garanti ve taahhüt edilmemektedir.