Almanya Bursa Fahri Konsolosluğu

Fahri konsolosluklarda olduğu gibi Almanya Bursa Fahri Konsolosluğu’nun da vize işlemleri ve oturum izni işlemleri gibi yetkileri bulunmamaktadır.

 

Fahri başkonsolosluk olarak sadece Alman vatandaşlarının resmi belge tasdik işlemleri, pasaport işlemleri, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için alınması gereken biometrik izlerin alınması konusunda hizmet vermektedir.

 

Almanya Bursa Fahri Konsolosluğu yetki alanı içinde yer alan iller; Çanakkale, Bursa, Bilecik, Balıkesir, Eskişehir illeridir. Almanya İstanbul Başkonsolosluğuna bağlı olarak hizmet veren Almanya Bursa Fahri Konsolosluğu, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için fahri konsolosluk hizmetleri vermektedir.

 

 

Hafta içi 10:00 – 17:00 saatleri arasında hizmet veren Almanya Bursa Fahri Konsolosluğu vize müracaatları kabul etmediği gibi oturum izni ve çalışma izni konularında da hizmet vermemektedir.

 

Almanya Federal Cumhuriyeti resmi tatil günlerinde, Türkiye Cumhuriyeti resmi tatil günlerinde, hafta sonu günlerinde hizmet vermeyen Almanya Bursa Fahri Konsolosluğu, Adres: Cemal Nadir Caddesi No: 6/3 16371 Osmangazi / Bursa adresinde yer alıyor. Fahri konsolosluk hizmetleri için çalışma günlerinde Almanya Bursa Fahri Konsolosluğu ile iletişime geçebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.

Menü
Acil Vize