Almanya bayrağı İngilizcesi Flag of Germany olarak da tanımlanmaktadır. Google aramanızı bu şekilde yaptığınızda da en güncel kaynağa erişim sağlamanız mümkün olacaktır. Bayrak renkleri sarı, kırmızı ve siyahı içermektedir. Bu renklerde bulunan siyah, sarı ve kırmızı sütunlar bulunmaktadır. Bu sütunların ortasında da resmi olan versiyonda bir kartal yer almaktadır. Sivil olan versiyonda ise bu şekilde bir ibare söz konusu değildir.

Almanya Bayrağı

Almanya Bayrağı Anlamı

Almanya bayrağı resmi ve gayri resmi olmak üzere iki versiyondan oluşması bizim coğrafyamız için çok tanıdık bir durum olmasa da Avrupa’da birçok devletin bayrağının resmi ve sivil olmak üzere 2 farklı versiyonunun olduğu görülmektedir. Alman bayrağının resmi versiyonunun sadece kamu kurum ve kuruluşlarında kullanıma açık olduğunun da bildirilmesi gerekmektedir.

Alman bayrağı ile alakalı inceleme yapıldığı zaman hem özgürlük hem de mücadeleyi en net yansıtan sembollerden olduğu görülmektedir. Özellikle Almanya’nın birleşme sürecinde verdiği mücadelenin de sembollerinden biri olduğu düşünülmektedir.

Almanya Bayrağının Rengi

Almanya bayrağı png versiyonunda indirmek için Google arama motorunun görseller kısmını kontrol edebilirsiniz. Bu görseller kısmında yer alan kaynakları kullanırken en doğru versiyonu indirdiğinizden emin olmalısınız. Resmi ya da sivil olmak üzere arma durumuna göre hangisinin doğru olduğuna da karar verebilirsiniz. Almanya bayrağının sarı kırmızı ve siyah sütunlardan oluşan yapısında kamu kurum ve kuruluşlarında kullanılan versiyonlarında santim hesaplamalarına kadar dikkatle ölçülenen bir sistem kendini göstermektedir. Bu şekilde standart bir bayrak şekli oluşturulmuştur.

Almanya Bayrağına Benzeyen Bayrak

Almanya bayrağı ile oldukça benzer özellikler sergileyen bayraklar da bulunmaktadır. Bunların başında Uganda bayrağı gelmektedir. Alman bayrağında sütunlar daha kalın bir şekilde tasarlanmışken, Uganda bayrağında daha ince sütunlar halinde tasarlanmış olan bir tasarımdan faydalanılmıştır. Bu tasarım farklılığının yanı sıra Uganda bayrağında bir de Turna kuşu yer almaktadır.

Almanya bayrağı resmi versiyonunda ise hemen en ortada yer alan sütunda kartal arması bulunmaktadır. Kartal armasının özellikle bağımsızlık ve gücü sembolize ettiği bilinmektedir. Geçmiş yıllarda birçok imparatorluğun da bu sembolü armalarında kullandığının ayrıca bildirilmesi gerekir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.

Menü
Acil Vize