Konsolosluk resmi sitesi değildir.Almanya Konsolosluğu Resmi Web Sitesi: www.tuerkei.diplo.de’dir. İçeriklerin doğruluğu garanti edilmemektedir. İçerikler bilgilendirme amaçlıdır.

Consultation For The Republic Of Germany
Previous
Next

Almanya Ankara Büyükelçiliği

Almanya vizesi almak istediğinizde, çalışma izni ve oturum izni için başvuru yapacağınız yetkili bir kurum olan Almanya Ankara Büyükelçiliği, Ankara’da Atatürk Bulvarı üzerinde eski büyükelçilikler bölgesinde yer almaktadır. İtalya ve ABD büyükelçilikleri arasında yer alan büyükelçilik Almanya vizesi başvurularının yapıldığı, değerlendirildiği ve sonuçlandırıldığı yetkili kuruluştur.

 

Vize başvurularının sonuçlanmasının yanında Türkiye’de yaşayan, ikamet eden ve seyahat amaçlı gelmiş olan Alman vatandaşlarının sorunlarının çözümünde ve onlara yardımcı olan gibi görevleri de bulunan Almanya Ankara Büyükelçiliği Türkiye ve Almanya arasında resmi yazışmaların yapılması, Almanya hükümetinin Türkiye’de temsil etme yetkisine sahip olan bir kuruluştur. 

 

Almanya Ankara Büyükelçiliği dışında bu yetkiye sahip olan; İstanbul Başkonsolosluğu, İzmir Başkonsolosluğu, Antalya Başkonsolosluğu, Bodrum Başkonsolosluğu, Bursa Fahri Başkonsolosluğu, Edirne Fahri Başkonsolosluğu, Trabzon Fahri Başkonsolosluğu gibi kurumlarda vize ve resmi temsil konusunda yetkilidir.

 

Alman vatandaşlarına hizmet vermek ve Almanya vizesi, oturum izni almak isteyen Türk vatandaşları için hizmet veren Büyükelçilik resmi tatiller ve Almanya resmi bayram günleri dışında hizmet veriyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Almanya Konsolosluğu Resmi Web Sitesi: www.tuerkei.diplo.de olup, bu site tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Site içerisindeki yazılı ve görsel materyaller doğru olmayabilir. Bilgilerden doğabilecek yanlışlıklardan sahibi sorumlu tutulamaz. Güncel olmayan bilgiler rastlandığı takdirde Gaziantep Vize sitesine bildirmeniz rica olunur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle hazırlanmıştır. Bu web sitesinde yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette garanti ve taahhüt edilmemektedir.