Konsolosluk resmi sitesi değildir.Almanya Konsolosluğu Resmi Web Sitesi: www.tuerkei.diplo.de’dir. İçeriklerin doğruluğu garanti edilmemektedir. İçerikler bilgilendirme amaçlıdır.

Consultation For The Republic Of Germany
Previous
Next

Almanya Aile Ziyareti

Almanya’da yaşayan ailenizi, arkadaşınızı ziyaret etmek istediğinizde hususi pasaport sahiplerinin alması gereken Almanya aile ziyareti vizesi, kısa süreli vize sınıfında yer alıp C türü vize olarak değerlendirilmektedir. Almanya’da yaşayan aile bir yerlerinin veya arkadaşlarınızın adınıza davetiye göndermesi ile alabileceğiniz bu vize türünde 90 güne kadar Almanya sınırları içinde ikamet edebiliyor, çok girişli bir vize türü olduğu için ikinci kes Almanya’ya giriş yapmak istediğinizde vize başvurusu yapmıyorsunuz.

 

Almanya aile ziyareti vizesi alırken Almanya Konsolosluğu tarafından değerlendirmeye alınan evrakların başında size gönderilmiş olan resmi davetiye yer alıyor. Giriş tarihiniz, dönüş tarihini, ikamet edeceğiniz adres, size davetiye gönderen kişilerin ikamet adresleri ve resmi belgelerine ait bilgiler davetiye de yer almak zorundadır. Almanya Konsolosluğu bu bilgilerin yer almadığı başvuruları olumsuz olarak değerlendiriyor.

 

Almanya aile ziyareti vizesi almak isteyenler Türkiye’deki Almanya temsilciliklerine başvurabileceği gibi Almanya Konsolosluğunun yetkilendirmiş olduğu vize başvuru merkezleri aracılığı ile de yapabilirsiniz. Aile ziyareti vizesi değerlendirme süreci ortalama olarak 22 iş günüdür

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Almanya Konsolosluğu Resmi Web Sitesi: www.tuerkei.diplo.de olup, bu site tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Site içerisindeki yazılı ve görsel materyaller doğru olmayabilir. Bilgilerden doğabilecek yanlışlıklardan sahibi sorumlu tutulamaz. Güncel olmayan bilgiler rastlandığı takdirde Gaziantep Vize sitesine bildirmeniz rica olunur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle hazırlanmıştır. Bu web sitesinde yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette garanti ve taahhüt edilmemektedir.