Almanya Aile Ziyareti

Almanya’da yaşayan ailenizi, arkadaşınızı ziyaret etmek istediğinizde hususi pasaport sahiplerinin alması gereken Almanya aile ziyareti vizesi, kısa süreli vize sınıfında yer alıp C türü vize olarak değerlendirilmektedir. Almanya’da yaşayan aile bir yerlerinin veya arkadaşlarınızın adınıza davetiye göndermesi ile alabileceğiniz bu vize türünde 90 güne kadar Almanya sınırları içinde ikamet edebiliyor, çok girişli bir vize türü olduğu için ikinci kes Almanya’ya giriş yapmak istediğinizde vize başvurusu yapmıyorsunuz.

 

Almanya aile ziyareti vizesi alırken Almanya Konsolosluğu tarafından değerlendirmeye alınan evrakların başında size gönderilmiş olan resmi davetiye yer alıyor. Giriş tarihiniz, dönüş tarihini, ikamet edeceğiniz adres, size davetiye gönderen kişilerin ikamet adresleri ve resmi belgelerine ait bilgiler davetiye de yer almak zorundadır. Almanya Konsolosluğu bu bilgilerin yer almadığı başvuruları olumsuz olarak değerlendiriyor.

 

Almanya aile ziyareti vizesi almak isteyenler Türkiye’deki Almanya temsilciliklerine başvurabileceği gibi Almanya Konsolosluğunun yetkilendirmiş olduğu vize başvuru merkezleri aracılığı ile de yapabilirsiniz. Aile ziyareti vizesi değerlendirme süreci ortalama olarak 22 iş günüdür

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.

Menü
Acil Vize