Almanya Aile Birleşim Vizesi

Almanya’da yaşayan ve aile bireyleri ülkemizde yer alan vatandaşların başvuracağı Almanya aile birleşim vizesi ile Almanya2ya giderek burada yaşayabiliyorlar.

 

Bu vizeye başvuru yapabilmek için Almanya’da yaşayan ve vatandaşlık hakkı elde etmiş, oturum izni almış veya uzun süreli çalışma izni almış olması zorunludur. Bu şartları taşıyan kişilerin aileleri için davetiye göndermesi gereklidir. Almanya aile birleşim vizesi için davetiye gönderecek kişinin tüm bilgileri ve davetiye gönderilen kişilerin bilgilerini içermelidir. Aile olduklarını gösteren ve uluslararası kabul gören aile belgesinin vize başvuru dosyasında yer alması gereklidir.

 

Almanya aile birleşim vizesi için yapılacak başvuru anne, baba, çocukları ve bakmakla yükümlü olduğunuz kişileri kapsamaktadır. Aile birleşim vizesi için başvurunuzu Almanya Konsolosluğu vize bölümüne yapabilir veya yetkilendirilmiş danışmanlık firmaları aracılığı ile de yapabilirsiniz. Aile birleşim vizesi ile aile bireyleriniz için Almanya’da oturum, çalışma ve ikamet izni alabilir, aileniz için Almanya’da yaşama izni alabilirsiniz. Almanya aile birleşim vizesi başvurusu yaparken bakmakla yükümlü olduğunuz anne ve babanız için bakıma muhtaç belgeleri almanız gereklidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.

Menü
Acil Vize